3D tiskárny Prusa Research

Český výrobek - originál od Josefa Průši

3D tiskárna Prusa i3 je prověřena tisícovkami uživatelů po celém světě. K dostání je v podobě stavebnice, nebo kompletně sestavená, otestovaná a zkaliborvaná. 3D tiskárna Prusa i3 je český produkt a je výsledkem několikaletého inovování a testování. Vhodná je jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé uživatele.

Na tiskárny se můžete přijít osobně podívat do našeho showroomu v Brně.

Další informace se můžete dozvědět v našem e-shopu u detailu produktů:
eshop.3Dstation.cz

3D tiskárna Prusa i3 mk3 - aktuální model

3D tiskárna Original Prusa i3 mk3 je nástupcem oblíbené a hojně oceňované 3D tiskárny Prusa i3 mk2/S. Nový model je ještě propracovanější a přináší zásadní inovace.

Pružný tiskový plát

Na novou magnetickou podložku můžete umístit vyměnitelné pružné ocelové pláty s PEI povrchem. Toto řešení umožňuje jednoduše odstranit model z podložky a předchází též poničení PEI fólie. Magnetický plát je oboustranný a zaručuje komfortní a bezpečné odstranění dílů z podložky. Vybírat můžete mezi dvěma druhy - hladký PEI (dodávaný s 3D tiskárnou) a práškový PEI s hrubým povrchem (dodávaný později).

Vylepšený rám

Original Prusa i3 mk3 představuje kompletně přestavěnou osu Y. Pro vylepšení tuhosti bylo upraveno stávající řešení, které usnadní i montáž a kompletaci stavebnice. Tiskový objem byl zvětšen o 10 cm v ose Z , takže aktuální velikost je 210 mm.

 

Tišší a rychlejší tisk

Drivery Trinamic2130 jsou díky svým 256 mikrokrokům extrémně tiché. Tedy alespoň v tichém režimu. I v normálním režimu jsou tišší než 99 % současných tiskáren, navíc ještě zvládnou rozpoznat ztracené kroky, což s sebou nese další pozitiva. Tiskárna nyní například detekuje posunutí vrstev!

Senzor filamentu

Tato inovace v podobě optického senzoru rozpozná jak přítomnost, tak i pohyb filamentu. Dokáže detekovat zaseklý filament a dovolí uživateli zchladit trysku, vyčistit a pokračovat v tisku. Tiskárna pozná, že dochází filament, pozastaví tisk a navede uživatele k vložení nové cívky.

 

Extruder Bondtech

Nový extruder byl vylepšen originálními podávacími kolečky od firmy Bondtech. Ozubená kola podávají filament z obou stran a zvyšují tak sílu vytlačování a spolehlivost tisku u flexibilních materiálů.

Hlídání přívodu energie

Speciální senzor zabudovaný v 3D tiskárně rozpozná přerušení přívodu energie a okamžitě vypne vyhřívání podložky a extruderu. Tiskárna se dokáže plně zotavit ze ztráty energie.

 

Parametry tiskárny

Pracovní prostor 250 x 210 x 210 mm
Průměr trysky 0,4 mm
Tisková struna 1,75 mm
Podporované materiály PLA, ABS, PET, HIPS, Flex PP, Ninjaflex, Laywood, Laybrick, Nylon, Bamboofill, Bronzefill, ASA, T-Glase,filamenty s uhlíkovým vláknem, polykarbonát, aj.
Výška vrstvy 0,05 - 0,32 mm
Vyhřívaná podložka ano
Automatická kalibrace ano
Maximální rychlost tisku 200+ mm/s
Příkon 200 W max.

V ceně každé tiskárny je 1kg materiálu zdarma.

 

Proč koupit sestavenou 3D tiskárnu?

3D tiskárna je profesionálně sestavená, zkalibrovaná a připravená k tisku. Sestavená 3D tiskárna je vhodná pro firmy i jednotlivce, kteří chtějí okamžitě a bezproblémově tisknout.

 • uživatelské školení vedené v malých skupinkách (max. 6 osob)
  Hardware
  Software
  Základní úprava dat a oprava chyb
  Druhy plastů a jejich použití
  Údržba 3D tiskárny aj.
 • Telefonická a emailová technická podpora
 • Kompletní záruka na 3D tiskárnu (u stavebnice pouze díly)
 

Farmové řešení pro firmy

Potřebujete efektivně a rychle vyrábět své produkty i ve větších sériích? Rychle prototypovat, nebo testovat nové výrobky? Právě pro vás je určena 3D tisková farma. Pořizování většího množství 3D tiskáren u firem a živnostníků roste v oblibě. Hlavním důvodem je rychlost, vysoká efektivita a nízká cena výrobků.

Co znamená 3D farma a jaké má výhody?
3D farma obsahuje větší množství 3D tiskáren Prusa i3 MK3 (dle přání zákazníka i MK2S) s přidanými službami pro zefektivnění produktivity.

Minimální množství 3D tiskáren do farmy je 5 kusů.

 

Dostupné modely řady Prusa i3


Prusa i3 MK3

(250 x 210 x 210 mm)

Prusa i3 MK2 - sestavená

(250 x 210 x 200 mm)

Prusa i3 MK2 - stavebnice

(250 x 210 x 200 mm)
 


Hledáte řešení na míru? Ozvěte se nám!